Aktivity / Our activities

Napadlo nám trochu sněhu ...

Předvánoční nadšení - "mámo, nedáš nový pelíšek, tak se alespoň pomstím na krabici :-D"

Je to neskutečný vodomil :-) Jakmile je poblíž voda, už je v ní (samozřejmě až po svolení od svého pána :-D ). Je jedno, zda je to louže, strouha, bahnitá tůň v lese, potok, řeka, rybník, přehrada.... Šimon se cachtá, ráchá, chytá vodu, skláče, plave... je to pes vodní :-D 

Jaro 2017 - Trénink agility - aktivně se věnujeme agility cca poslední 1,5 roků - z toho posledních 5 měsíců na překážkách v plné velikosti. Je to relax a zábava pro nás oba :-) V plánu jsou určitě i nějaké zkoušky a závody, poté se uvidí. 

1. zkouška - ZOP - splněno na plný počet bodů (100b.) v 16ti měsících !

Cestujeme, výletíme už od malinka. Šíma je zvyklý na auto, tramvaj, autobus, vlak jeli jsme i lanovkou. Chodíme po horách, na houby, po památkách.

Občas blbneme a učíme se různé "tríčky", např. poklona, styď se, procházení mezi nohami, mrtvý pejsek. Šíma si u toho aktivně zapřemýšlí - učím se metodou "vymysli si sám" a já se bavím :-)

Podzim 2016 - Byli jsme se podívat za ovečkami a zkusit, zda by o ně měl Šimon vůbec zájem. První kontakt vypadal docela dobře i když jako nepolíbený pasením byl nemotora a nevěděl si chvílemi rady :-) určitě bych se pasení chtěla více věnovat, jen najít ten čas.... Líbí se mi to jako aktivita pro ovčáckého psa, je mu vlastní a přirozená.

Seznamování se cvičákem - PSOLA Liberec - pro malého Šímu žádný problém, okamžitě se zařadil do smečky a ukázal jaký je šikula.