Informace / Main information

Gch. Ch. FAATIN PRINCE TORINO FALLCAT - Šimon *20.12.2014 

Otec / father
Ich BIS BISS MultiCh AKC Ch GrCh BAYSHORE AMERICAN IDOL - Simon - Imp. USA
Matka / mother
Ch BLEUROYAL THE COCONUT KISS - Naomi - Imp. Chile

chovatel Martin Švec - FALLCAT - www.fallcat.net

šampion Bulharska
Grand šampion Bulharska

čekatel Českého šampiona / candidate to Czech champion

čekatel Mezinárodního šampiona / candidate to International champion

5xCAC, 2xCACIB, 2xBOS, 2xres.CACIB, Krajský vítěz

Zkoušky / Exams ZOP, ZZO, BH-VT, OBZ, ZZO1, ZPU-1

DOV negativní / CLEAR eye test                         (5.2.2015 & 10.10.2016 & 23.2.2018 MVDr. Beránek)                      

DNA CEA a PRA (prcd) negativní po rodičích                  / DNA CEA & PRA +/+ by parentage                         DNA MDR1 +/- (Slovgen)                                             DNA HSF4 +/+ (12.9.2017 Genomia)
NCL6 +/+ (12.9.2017 Genomia) 
DM +/+ (13.9.2017 Vetascien)
RTG DKK B/C / HD 1/2
RTG DLK 0/0 / ED 0/0
DNA profil / DNA-CP

Nůžkový skus, plnochrupý / scissor bite, full dentition

Bonitační posudek - kód H1, K1, N1 - Přednosti: uši, pigment

O něm...

Šimona nabízím ke krytí vybraných chovných fen.

Je to pes se zajímavým rodokmenem, výborným zdravím a povahou. Je neskutečně milé a temperamentní povahy, velmi přátelský vůči lidem, dětem a ostatním zvířatům. Snadno ovladatelný, se 100% důvěrou v pána, vhodný pro zkoušky a všechny druhů sportů. Aktivně se věnujeme agility, průběžně se připravujeme na výkonnostní zkoušky, občas navštívíme ovečky (na které není bohužel tolik času), výstavy a podnikáme spousty výletů. Šíma je neustále připraven splnit svému pánovi jakékoliv přání, je ideálním rodinným psem a parťákem do nepohody, se kterým můžete i při nepříznivém počasí celý den lenošit.

Šimon se těší dobrému zdraví, v jeho DNA je mnoho plusů, což v dnešní době testování je jen přínosem. RTG jsme postoupili u MVDr. Ekra, který je vyhlášeny odborník ale také velmi přísný posuzovatel. Z výsledku 1/2 na kyčlích jsme sice neskákali radostí, protože aktivně běháme agility, chtěli jsme vědět, jak na tom Šíma je. Pan doktor neshledal na kloubech žádné známky artrózy ale díky úhlu (levá/left 104, pravá/right 100) dal výsledek B/C. Není to ideální, ale přesto víme, že ho to v jeho milovaném sportu neohrožuje a ma spoustu jiných předností, které může svým potomkům předat. 

Je to pes střední velikosti a síly kostry, přesně jak říká standard, přesto samčím výrazem a výborným malým uchem. Mezi jeho další exteriérové přednosti určitě patří krásný sytý pigment, rovná pevná hřbetní linie a ušlechtilá typická hlava. 

FAATIN vrh - sourozenci  https://www.fallcat.net/